0252 440 00 23
Bölge Hakkında

Bölge Hakkında
Fethiye Fethiye popüler bir tatil beldesi olup Dalaman Havaalanı’na 50 km uzaklıktadır. Kültür ve tarihi içinde barındıran Fethiye beldesinde kıyı şeridinde yer alan çay bahçelerinde gün içinde mola verip serinleyebilirsiniz. Merkezde yer alan antik tiyatro ve Fethiye’yi kuşbakışı izleyebileceğiniz Telmessos kaya mezarları görülmeye değer ender tarihi yerlerden bazılarıdır. Arkası çam ormanları önü denizle çevrili bu nadide tatil beldesi size gün içinde yapabileceğiniz bir çok aktivite sunar.


Ölüdeniz Fethiye’ye 12 km. mesafede olan dünyaca ünlü Ölüdeniz beldesi ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Her yıl yaz sezonu ile beraber , bir çok yerli yabancı turistin akınına uğrayan Ölüdeniz sahili , barları , resaturantları ve sahilde yer alan bir çok işletmesi ile en çok tercih edilen sahillerden biridir.

Ölüdeniz bölgesinde yapabileceğiniz bir çok aktivite bulunur. Bunlardan en çok rağbet edileni günü birlik tekne turları ve Babadağdan Paraşütle atlamadır. Sizde adrenalin seviyorsanız buraya kadar gelmişken bu firsatı kaçırmayacaksınızdır.


Kayaköy Kayaköy yada diğer adı ile Levissi 1923 yılında kadar bir Rum kasabası idi. Fethiyenin yaylası olarakda anılan Kayaköy tarihi rum evleri ve burada yaşamış insanlar hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Tarihi ve doğasının yanı sıra kendin pişir kendin ye mekanları ilede çok rağbet görmektedir.


Çalış Gün batımı manzarasının en iyi göründüğü yerlerden biri olan Çalış plajı Fethiye’ye yakın plajlardan bir tanesidir. Gün batımında sahil şeridinde yer alan restaurant ve barlarda bu keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca Çalış bögesi carettaların yumurtla için geldiği sahildir.WhatsApp ile iletişime geç